بر خلاف تصور عموم ضخامت نایلون تاثیری بر کیفیت آن ندارد

نایلون نامی است برای خانواده ای از پلیمرهای مصنوعی که از پلی آمیدها (واحدهای تکرار شونده متصل شده توسط پیوندهای آمیدی) تشکیل شده اند.

نایلون نایلون درب مغازه یک ترموپلاستیک ابریشم مانند است که معمولاً از نفت ساخته می‌شود و می‌تواند با ذوب شدن به الیاف، لایه‌ها یا اشکال تبدیل شود.

علاوه بر این، پلیمرهای نایلونی را می توان با افزودنی های مختلف برای دستیابی به تنوع خواص مختلف مخلوط کرد.

این مقاله توضیح می دهد که نایلون چیست، اهداف استفاده از آن، تاریخچه نایلون، محبوب ترین محصولات نایلونی، خواص آن، نحوه تولید، معایب آن و مضر بودن یا نبودن آن.

این مقاله مدل روپوش پزشکی همچنین به برخی از انواع مختلف نایلون می پردازد: نایلون 1/6، نایلون 4/6، نایلون 510، نایلون 6 و نایلون 6/6.
نایلون با نام های پلی آمید یا PA نیز شناخته می شود.

نایلون

پلاستیک نایلون یک ترموپلاستیک درجه مهندسی است.

در کالاهای مصرفی کلوچه زنجبیلی ، خودرو، الکترونیک و غیره استفاده می شود.

اگرچه پلی آمیدهای مختلفی وجود دارد، اما همه آنها به دلیل ساختار کریستالی خود دارای مقاومت در برابر دمای بالا، شیمیایی و الکتریکی هستند.

این ماده بادوام، میز ناهار خوری تاشو دیجی کالا همه کاره است و از نظر خواص مکانیکی، استحکام کششی و مقاومت بالایی در برابر خستگی از خود نشان می دهد.

همچنین دارای رفتار سایش و اصطکاک عالی است.

نایلون همچنین می تواند به راحتی شعله کند.

نقطه ذوب آن بر حسب درجه متفاوت است، اما متداول ترین گرید مورد استفاده، نایلون 6، دمای ذوب 428 درجه فارنهایت (220 درجه سانتی گراد) دارد نایلون 6/6 509 درجه فارنهایت (265 درجه سانتیگراد) است.

 • منابع:
  1. Nylon: Uses, Types, and Materials
 • تبلیغات: 
  1. مطالبی راجع به خرما که نمی دانستید
  2. با پرتاب خیارشور قدرت بدنی خود را بالا ببرید
  3. مزایا و معایب چوب گردو که نمیدانید
  4. قانون های آزمایش شده برای چند برابر کردن ثروت